Team building ma znaczenie!

Data publikacji: 13-09-2019

Integracja zespołu

Spotkania firmowe to doskonała okazja do poznania nowych pracowników oraz wprowadzenia ich do stałego składu. Zespół, który zna się również na stopie koleżeńskiej, jest zdecydowanie bardziej otwarty na kreatywne propozycje oraz wyzwania. Aby codzienna praca była bardziej efektywna, warto również zadbać o integrację między pracownikami na różnych szczeblach. Impreza integracyjna sprzyja luźnym rozmowom z przełożonymi, przez co łatwiej o przyjazną atmosferę oraz współpracę.

Komunikacja i atmosfera

Nieoficjalne spotkanie po skończonej pracy to dobra okazja do tego, aby poprawić jakość komunikacji poziomej i pionowej. Dodatkowo jest to okazja do rozwiązania konfliktów oraz zaproponowania rozwiązania naglących problemów zespołu. Uczestnictwo w grach ruchowych lub wymagających maksymalnego skupienia pomaga rozładować stres oraz napiętą atmosferę. Wiele badań wskazuje na to, że atmosfera w pracy jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o atrakcyjności pracy w danej firmie, dlatego warto o nią zadbać.

Role w zespole

Odpowiednio dobrane gry zespołowe pozwalają sprawdzić, jakie naturalne role przyjmują pracownicy. Grupa postawiona przed koniecznością rozwiązania konkretnego zdania będzie musiała wykazać się kreatywnością, współpracą oraz sprawną organizacją. Wprawiony obserwator z pewnością zauważy, kto odruchowo przejął rolę lidera, kto pomysłodawcy, a kto skrupulatnego wykonawcy. Jako pracodawca przekonasz się o słabych i mocnych stronach i predyspozycjach pracowników. Podejmując odpowiednie kroki z pewnością uda Ci się zwiększyć efektywność zespołu.

Wzrost lojalności względem zespołu oraz firmy

Zaangażowanie pracowników w wykonywane zadania jest niezwykle istotne. Im silniejsze poczucie przynależności do zespołu i firmy, tym większe poczucie obowiązku oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. To z kolei przyczynia się do wzrostu wydajności pracownika. Imprezy firmowe w Warszawie oraz innych lokalizacjach, pozwalają zbudować pozytywny wizerunek firmy i pracodawców. Dzięki temu firma będzie bardziej atrakcyjna, a pracownicy bardziej lojalni, co przyczyni się do utrzymania długotrwałej współpracy.
Odpowiednio zorganizowana impreza integracyjna to niezaprzeczalnie inwestycja, która z czasem przyniesie ogromne korzyści. Jeśli przedstawione zalety przekonują Cię do tego, aby zadbać o relacje Twojego zespołu i szukasz sprawdzonego hotelu na imprezę firmową pod Warszawą, to koniecznie sprawdź ofertę Falenty Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij